• Anasayfa
 • / Başarı Hikayeleri
Bu sayfayı paylaş :

BAŞARI HİKAYELERİ

 • Elmasepeti

  Elma Sepeti & NetFactor Telekom VOIP Projesi Başarı Hikayesi

  NetFactor Telekom olarak, Elma Sepeti Voip Projesi`ne 2012 yılında başladık. Bu projeye başlamaktaki temel amacımız; Elma Sepeti ’nde kesintisiz, hızlı ve kaliteli aynı zamanda daha kolay yönetilebilir bir santral alt yapısı oluşturmaktı. Böylece iş verimliliğini artırıp hızlı ve kolay iletişimi sağladık. İstanbul, Ankara, Gaziantep ve Antalya olmak üzere 5 farklı lokasyonu aynı alt yapı üzerinde toplayıp düşük yatırım maliyeti ile iletişim giderlerini düşürdük.

 • Kiğılı

  Kiğili & NetFactor Telekom Kiğili Radio ve Video Stream  Başarı Hikayesi

  NetFactor Telekom olarak, Kiğili Radio ve Video Streaming Projesi`ne 2013 yılında başladık. Bu projeye başlamaktaki temel amacımız; Kiğili mağazalarında aynı anda kesintisiz ve hızlı ses ile video yayını yapmaktı. Tek bir noktadan tüm mağazaların yayını yönetilebilir bir alt yapı oluşturuldu.

 • Ogilvy

  Ogivy & NetFactor Telekom NN Erisim ve Disaster Recovery Başarı Hikayesi

  NetFactor Telekom olarak, Ogilvy Noktadan Noktaya Erişim ve Disaster Recovery Projesi`ne 2012 yılında başladık. Bu projeye başlamaktaki temel amacımız; Ogilvy Grup şirketleri içinde kesintisiz ve hızlı Noktadan Noktaya İnternet Erişimi'ni sağlamaktı. Altunizade lokasyonundan Levent Ogilvy, noktasına erişim oluşturarak iş verimliliğini artırıp hızlı ve kolay iletişimi sağladık.

  Diğer bir projemiz olan Disaster Recovery Hizmeti ile amacımız herhangi bir olumsuz senaryoda NetFactor Datacenter içinde yer alan Disaster Recovery Sistemi ile veri kaybı ihtimalini yok etmekti. NetFactor Telekom’un gerek mevcut gerekse oluşturulabilecek farklı erişim noktaları ile gelecekteki iletişim ihtiyaçlarına cevap verecek bir altyapı oluşturuldu.

  Projenin hem Ogilvy’e hem de NetFactor Telekom’a sağladığı faydaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;
  • Altunizade`den Levent`e  veri, ses ve görüntü uygulamalarında uluslararası standartlara uygun, 1 Gbps' a varan yüksek bağlantı hızı ile sağlandı. 
  • Network yönetiminde kolaylık, esnek ve çok hızlı şekilde hız artırım seçenekleri sunuldu.
  • Daha az donanım gereksinimi ve daha düşük işletme maliyetine olanak tanındi.
  • Noktadan noktaya, ses hizmetleriyle uyumlu altyapı oluşturuldu.
  • Protokol dönüşümlerine ihtiyaç duymadan, simetrik iletim yapısına sahip, eşit indirme (download) ve yükleme (upload) hızı sağlandı.
  • Kullanıcı verimliliğinin artması sağlandı.
  • Disaster Recovery (Felaket Kurtarma), olası durumlarda verinin sürekli korunması sağlandı. 
  Böylece Ogilvy Grup Şirketleri içinde veri güvenliği ve itibarını koruyarak, müşteri memnuniyeti esasına dayanan, iş sürekliliğini sağlayan sistem kuruldu.

 • Taştanlar

  Taştanlar & NetFactor Telekom VPN, Exchange ve AD Başarı Hikayesi

  NetFactor Telekom olarak, Taştanlar Holding VPN, Exchange ve Active Directory Projesi`ne 2013 yılında başladık. Bu projeye başlamaktaki temel amacımız , Taştanlar Şirketleri içinde kesintisiz ve hızlınoktadan 
  noktaya VPN alt yapısı ile  NetFactor Telekom Altunizade noktasından, Kağıthane Taştanlar lokasyonuna sunucu sekronizasyonu sağlamaktı. 

  AD ve Exchange sunucularını datacenter tarafında tutularak kesintisiz ve daha hızlı erişim sağladık. Aynı 
  zamanda Taştanlar lokasyonunda Domain Controller ile AD yapısı yedeklenmiş olup fileserver alt yapısı 
  ile de Taştanlar lokasyonundaki önemli yedeklerin alınması sağlandı. Datacenter lokasyonundaki 
  sunucularda bu yedeklerin ayrıca yedeklenmesi sağlanmıştır.