• Anasayfa
  • / ERİŞİM HİZMETLERİ
  • / Vpn Hizmetleri
  • / Mpls Vpn Hizmeti
Bu sayfayı paylaş :
MPLS VPN HİZMETİ

Mpls VPN firmaların; ülke genelindeki farklı bölgelerde bulunan ofisleri, bayi, müşteri acenta veya distribütörleri ile sürekli, güvenilir ve kesintisiz veri, ses ve görüntü iletişimi kurmaları için oluşturulmuş güvenli ve kaliteli altyapı hizmetidir. MPLS VPN omurgası üzerinden; ses, veri ve görüntünün farklı servis seviyeleri ile güvenli ve hızlı bir şekilde sunulması sağlanır. Omurga üzerinde, SAP, ses vb. kritik uygulamaların e-mail, http erişimi gibi standart servis kalitesi ihtiyacı olan uygulamalardan etkilenmemesi için farkli servis kalitesi politikaları uygulanabilmektedir. Kritik uygulamalar önceliklendirilmekte ya da daha çok kapasite ayrılarak kullanıcı memnuniyetini ve iş sürekliliği en üst düzeyde tutulmaktadır. MPLS VPN güvenlik, hız, esneklik, ölçeklenebilirlik ve kolay yönetim sağlamaktadır.

 

MPLS VPN hizmeti ülke geneline yayılmış, yedekli, yüksek performanslı Vodafone erişim noktaları üzerinden verilebildiği gibi yurt dışı operatörler ile gerçekleştirilen MPLS NNI arabağlantılar sayesinde yurt dışında da sağlanabilmektedir. Bu sayede global hizmet veren firmaların bir çok ülkeye yayılmış olan bölgelerinin tek bir güvenli sanal ağ altında birleştirilmesi mümkün olmaktadır. 


MPLS VPN hizmeti kapsamında Leased Line, Metro Ethernet, G.SHDSL, ADSL/SDSL Veri Akış Erişimi yöntemleri ile hizmet sunulması mümkündür. Hizmet bileşenleri merkezi yönetim sistemleri ile 7x24 izlenmekte, herhangi bir arıza durumunda otomatik alarmlar ilgili uzmanlara iletilmekte ve proaktif yönetim sağlanmaktadır. Erişim yöntemine göre bağlantı hız seçenekleri değişebilmektedir. Devre tesisleri, modem ve yönlendirici işletimi, kurulum ve ayarlar, donanım bakım, devrelerin yüksek performansta ve kesintisiz olarak işletilmesi, bant genişliği kullanımı ve servis kesinti raporları müşterilerimize web arayüzü üzerinden sunulmaktadır. 


MPLS VPN'den aşağıdaki erişim yöntemlerinden biriyle yararlanabilirsiniz; 

Leased Line Internet (Kiralık Devre,
Metro Ethernet,
G.SHDSL Internet,
ADSL / SDSL.

MPLS- VPN SERVİSİNİN AVANTAJLARI 

NetFactor Telekom’ un farklı çözüm ortaklarıyla yaygın fiber optik altyapısı ile kesintisiz erişim,
Güçlü ve modern MPLS altyapı sayesinde hızlı ve kesintisiz bağlantı,
Yedekli donanım ve omurga ile yüksek servis kalitesi,
Yaygın altyapı sayesinde, kurumunuzun tüm lokasyonlarını kapsayan komple çözüm,
İletişim ihtiyaçlarınıza uygun özel projelendirme,
Farklı servis seviyelerinde çözüm alternatifleri ve önceliklendirilmiş ağ yapısı,
Altyapı yönetimi programları ile müşteri bağlantısı ve hizmet performansını 7 gün 24 saat izleme ve performans takibi yapabilme,
Kapasite kullanımı raporlarına web üzerinden, gerçek zamanlı erişim.
ISDN, Dial-up ile yedekleme imkanı,
7 gün 24 saat Müşteri Hizmetleri ve uzaktan teknik destek,
Yedekli, paralel ve yük paylaşımlı kesintisiz güç kaynağı sunmasıdır.